- Indywidualny projekt i montaż instalacji chłodniczych
- Demontaż instalacji amoniakalnych, utylizacja amoniaku
- Klimatyzacja i wentylacja
- Chłodnie, mrożnie, przechowalnie, budynki magazynowo-produkcyjne
- Kupno i sprzedaż urządzeń używanych amoniakalnych
Po wielu latach technika chłodnicza powróci?a do swoich korzeni termodynamicznych w których Amoniak ponownie dojrzał do roli dominującego czynnika chłodniczego nie tylko dla zakładów przetwórczych ale również dla obszarów dotychczas uważanych za typowo freonowe takich jak supermarkety czy instalacje klimatyzacji. Do tej sytuacji przyczyni?o się niewątpliwie podpisanie tzw. Protokołu Montrealskiego i całkowite wycofanie z użytkowania czynników grupy CFC oraz HCFC (R12, R502, R22).
Amoniak charakteryzuje się pełną obojętnością ekologiczną. Jego wskaźniki ODP i GWP są zerowe. Jako jedyny czynnik chłodniczy amoniak odgrywa pozytywną rolę dla środowiska naturalnego: wody ziemi atmosfery. W kontakcie z wodą oraz dwutlenkiem węgla obecnym w atmosferze rozkłada się on na spłukiwany przez deszcz wodorowęglan amonu użyźniając gleby uprawne. Amoniak pracuje na rzecz ekologii a nie przeciwko niej.
Obecnie amoniak jako czynnik chłodniczy jest stosowany w układach jedno i dwustopniowych średnich i dużych instalacjach chłodniczych. Wysokosprawne amoniakalne urządzenia chłodnicze mogą być wykonane w postaci prefabrykowanych agregatów chłodniczych posiadających niewielkie napełnienia amoniakiem pracujące w układach pośrednich wykorzystując glikol, solankę lub wodę.